Putování po zemi 
což je čteno "čung-kuo" a znamená Říše Středu
a domorodci v Čechách nazýváno jest Čínou.

   Čína patří mezi země s největším počtem obyvatel. Konkrétní číslo nemá smysl uvádět, neboť se každým dnem závratně zvyšuje (v roce 2006 to bylo něco přes 1,3 miliardy). Zato velikost - 9 596 500km2 - zůstává naštěstí stejná. Čína, nebo-li tzv. "Říše Středu", je třetí největší zemí světa.

   My jsme se tam vypravili na tři měsíce s touhou videt střechu světa - Tibet, ochutnat vynikající čínskou kuchyni a trochu se nadýchat exotické atmosféry. Plán cesty byl jasný - projet a vidět co možná nejvíce a utratit co možná nejméně.

   Domluva byla asi taková, že se vždycky domluvilo, že se sejdeme, abychom něco domluvili a celá domluva nakonec dopadla tak, že se nedomluvilo nic. Takže po této domluvě jsme zařídili akorát víza, Maťa s Tomem nakoupili průvodce, Honza mapu K2 a já se vybavila množstvím filmů a baterek do foťáku.

   Vyrazili jsme do krajů, o kterých jsme vědeli jen to, že tam chceme jet, ale už netušili jak (a jestli to vůbec jde). Jediné, co jsme věděli víceméně jistě, bylo, že až nás letadlo vysadí v Biškeku, chceme se takovým menším kolečkem po Asii dostat zpátky do Prahy.

JEDNOTLIVÉ KAPITOLY S FOTKAMI:



ZPĚT << DOMŮ >> VPŘED


Složení výpravy:
Potkali jsme se, jak už to tak bývá, náhodou. Já znala Maťu, Maťa Tomíka a Tomík Honzu.
Více zde...

Transsibiřská magistrála:
cesta vlakem po Transsiberii, přes Rusko zpátky do Prahy
Více zde...

Trasa naší cesty:
letadlem, lodí, vlakem, metrem, tramvají, rikšou, taxíkem, džípem, truckem, busem, maršrutkou nebo pěšky
Více zde...
Závěrečné sumárum:
na co jsme přišli až v Praze + pár dobrých postřehů
Více zde...

Foto: digitální kamera Kyocera (Irča a Honza), pár snímků scanovaných z negativů (od Irči) a z diapozitivů (od Mati a Toma)
Děkuji Wikipedii za poskytnutí faktických informací.